ویژه کنید
عکس و تصویر به نام خدا . روز شمار محرم (قسمت بیست و نهم) #روز_بیستم_و_نهم #ورود_اسیران_به_شام اهل بیت ...

به نام خدا
.
روز شمار محرم (قسمت بیست و نهم)

#روز_بیستم_و_نهم
#ورود_اسیران_به_شام

اهل بیت امام حسین (ع) در حالی به شام منتقل شدند که بر فراز شتران در غل و زنجیر کشیده شده و آفتاب داغ سیمای آنان را دچار سوختگی ساخته بود، دست‏ها بر گردن‏ها بسته و در بازارها گردانیده می ‏شدند.


#یزید در انتظار رسیدن اسیران بود. نماینده جنایتکارش «عبیدالله بن زیاد» برنامه اش را خوب انجام داده بود. یزید دستور داد تا شهر شام را آذین بندی کنند و خاندان حسین بن علی علیه السلام را در کوچه و بازار بگردانند.


کاروان اسیران را سه روز در پشت «دروازه ساعات» نگهداشتند تا کار جشن کامل شود. آن دروازه، یکی از دروازه های شرقی شام بود که راه «حلب» و «کوفه» به آن ختم می شد. شهر را با زیورها، دیبا و زر و سیم و انواع جواهر آراستند. سپس مردان، زنان، کودکان، بزرگسالان، وزیران، امیران، یهود، مَجوس، نصارا و همه اقوام، با طبل، دف، شیپور، سرنا و دیگر ابزار لهو و لعب برای شادی و تفریح بیرون آمدند. چشمها را سُرمه کشیده، دستها را حَنا بسته و بهترین لباس ها را پوشیده و خود را آراسته بودند.


در چنین وضعی سر مطهّر امام حسین (علیه السلام) را ـ که بالای نیزه بود ـ وارد شهر کردند و به دنبال آن، اسیران اهل بیت را به شهر آوردند. مردم به شادمانی و پایکوبی و طبل زنی مشغول بودند. این برنامه، حاصل تلاشهای #معاویه_ملعون بود. او بیش از سی سال در شام حکومت کرد.
.
.
ادامه دارد...
.
.
.
پی نوشت؛
قَضَیْتَ ظَمآناً، بَقیِتَ عُریاناً
تشنه از دنیا رفتی، بدنت عریان ماند

و قد حُزَّ الرَّأسُ ... حسین
و سرت بریده شد... حسین

بِیومِ الأربعین، نِداءُ العالمین
در روز اربعین، فریاد اهل عالم این است

تُفَدِّیکَ النَّفسُ... حسین
جان‌ها به قربانت... حسین

قَتیلْ... سَالَ مِنه النَّجِیع
کشته‌ای که خون سرخ گلویش جاری شد

وَحیدْ ... راحَ عنهُ الجَمیع
تنهایی که همه اهلش کشته شدند

حسینْ بالطُّفوفِ صَریعْ... حسین
حسین کشته افتاده به صحرای کربلا ... حسین
.
.

#محرم
#با_محرم
#بیست_و_نهم_محرم
#عباس
#حسین
#امام_حسین
#امام_حسین_علیه_السلام
#یا_مهدی_ادرکنی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#ashura
#shia_muslim
#Muharram #Ashura_2015 #Day_of_Ashura #Ashura_in_iran #Aşura #Ashura #Ashures #عاشورء #Աշուրա #Ашурa #আশুরার  #阿舒拉节 #阿舒拉節 #העשורא #Achoura #시아파 #şiə #什叶派 #什葉派 #シーア派 #Шииты #שיעים #Ислам #이슬람교 #Islam #Իսլամ #伊斯兰教 #伊斯蘭 #İslamiyet #イスラム教 #האיסלאם #이슬람교 #이맘후세인 #האימאםחוסיין #ImamHussein  #伊玛目侯赛因 #ИмамХусейн #Кербела #卡爾巴拉 #卡尔巴拉 #Karbala #כרבלא #カルバラー #Kerbela #Azadari #shia_islam #shia_religion #islam_shia #shia_blood #shia_mourning #shia_sword #shia_muharram #نقی #امام_نقی #علی_النقی
#حق_پایدار_است

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...